برگزاری برنامهٔ آگاهی دهی در وزارت امور داخله

0
707

کمیسیون نظارت دسترسی به اطلاعات به تاریخ ۱۰ قوس ۱۳۹۵ برنامهٔ آگاهی دهی را در تالار کنفرانس های وزارت امور داخله برگزار نمود.

این برنامه که به هدف تشریح و توضیح قانون و حق دسترسی به اطلاعات تدویر یافته بود، در آن معین ارشد امنیتی، هیئت رهبری، سخنگوی وزارت، جنرالان، رؤسا و منسوبین قطعات مختلف وزارت امور داخله به شمول زنان و مردان اشتراک ورزیده بودند.

????????????????????????????????????

در ابتدأ صدیق صدیقی سخنگوی و رئیس اطلاعات عامه وزارت امور داخله در مورد فعالیت های ریاست و سهولت های که در بخش ارایه اطلاعات ایجاد نموده اند صحبت نموده و در این زمینه اظهار هرگونه همکاری را نمود.

سپس عبدالرحمن رحمن معین ارشد امور امنیتی وزارت داخله در مورد اهمیت ارایهٔ اطلاعات صحبت نموده اظهار داشت که وزارت امور داخله با همکاری کمیسیون روی طبقه بندی اطلاعات به منظور ایجاد سهولت و سرعت در ارایه اطلاعات، عملاً کار خواهد نمود، وی به نمایندگی از پولیس افغانستان تعهد نمود که وزارت داخله هر گونه اطلاعات که در حدود احکام قانون به دسترس مردم و رسانه ها قرار خواهد داد.

در ادامه عین الدین بهادر معاون کمیسیون نظارت دسترسی به اطلاعات روی قانون دسترسی به اطلاعات صحبت نموده و تطبیق این قانون را در امر مبارزه با فساد، ایجاد شفافیت و اعتماد سازی بین مردم و حکومت مؤثر دانست.

متعاقباً دانش کړوخیل عضو کمیسیون نظارت دسترسی به اطلاعات تمام مواد قانون را به به طور همه جانبه توضیح و تشریح نمود.

در اخیر عبد الشکور دادرس عضو کمیسیون به همکاری اعضای دیگر نظریات و پیشنهادات اشتراک کنندگان را استماع فرموده و به سوالات آنها در روشنایی احکام قانون پاسخ ارایه نمودند.2

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY