تدویر برنامۀ آگاهی دهی به مسئولین و کارمندان شهرداری کابل

0
844

به منظور تقویت فرهنگ و تعمیم حق دسترسی به اطلاعات، برنامۀ آگاهی دهی به تاریخ ۲۵ جدی به مسئولین و کارمندان شاروالی کابل در تالار کنفرانس های این اداره، برگزار گردید.
در این برنامه به شمول اعضا و کارمندان کمیسیون نظارت دسترسی به اطلاعات، تعدادی زیاد از راسا، آمرین و کارمندان شاروالی کابل اشتراک داشتند.DSC_1820
جلیل سلطانی رئیس نشرات شاروالی کابل در آغاز برنامه ضمن خوش آمدید و سپاس گذاری از کمیسیون در مورد تدویر برنامه آگاهی دهی ، یاد آوری نمودند که موضوع دسترسی مردم و رسانه ها به اطلاعات در محراق توجه حکومت وحدت ملی قرار دارد و شاروالی کابل به عنوان یک نهاد دولتی متعهد به ارایۀ به موقع اطلاعات به متقاضیان می باشد.
متعاقباً عین‌الدین بهادری معاون کمیسیون نظارت دسترسی به اطلاعات روی ماهیت اصلی و وضعیت دسترسی به اطلاعات در کشور صحبت نموده افزود که« حق دسترسی به اطلاعات یک فلسفۀ مبارزاتی دارد و تلاش ها برای به رسمیت شناختن این حق در دهه هشتاد اوج گرفت و در نتیجه دسترسی به اطلاعات به عنوان یک حق بشری شناخته شد و پس از اینکه حق دسترسی به اطلاعات در قوانین بین المللی تسجیل یافت، قانون اساسی سال ۱۳۸۲ کشور نیز به منظور حکومتداری خوب، ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد، حق دسترسی اتباع کشور به اطلاعات را به رسمیت شناخت».
سپس ولی الله مصباح کارشناس بخش اگاهی عامه کمیسیون نظارت دسترسی به اطلاعات برنامه آموزشی تهیه شدهDSC_1865 توسط کمیسیون که حاوی چگونگی دسترسی به اطلاعات و میکانیزمهای عملی قانون می باشد، به صورت مفصل با ارایه مثال های زنده به اشتراک کنندگان توضیح و تشریح نمود.
محمد قیوم ابراهیمی عضو کمیسیون نظارت دسترسی به اطلاعات نیز پیرامون میعاد ارایۀ اطلاعات و موضوعات مرتبط به این حق با ارایۀ مثال ها صحبت نموده و روی ارایۀ به موقع اطلاعات تآکید کرد.
در اخیر برنامه اعضا و کارمندان کمیسیون ضمن استماع نظریات و پیشنهادات اشتراک کنندگان به سوالات شان جوابات مقنع ارایه نمودند.DSC_1884

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY