ورکشاپ آگاهی عامه به اعضای دفتر هماهنگی نهاد های مدنی

0
756

به سلسلهٔ برنامه های آگاهی دهی به منظور تقویت فرهنگ اطلاع رساني، به تاریخ ۱۳ عقرب ورکشاپ آگاهی دهی به مسئولین و اعضای دفتر هماهنگی نهاد های مدنی تدویر یافت.

این ورکشاپ یک روزه که به هدف آگاهی دهی درمورد قانون دسترسی به اطلاعات، حق دسترسی به اطلاعات و اهمیت دسترسی به اطلاعات تدویر یافته بود، در آن ۵۰ تن از نمایندگان نهاد های مختلف حضور داشتند.
آقای دانش کروخیل عضو کمیسیون نظارت دسترسی به اطلاعات از طریق ارایه پرزنتیشن تمام مواد قانون دسترسی به اطلاعات را مفصلاً تشریح نموده و با استفاده از این حق روی راهکار های مبارزه با فساد، ایجاد شفافیت و ترویج فرهنگ دسترسی به اطلاعات معلومات ارایه نمود.dsc_9579 وی افزود: همین اکنون قانون دسترسی به اطلاعات در بشتر از ۱۰۰ کشور جهان در حال تطبیق است و ما کوشش می کنیم تا افغانستان از لحاظ تطبیق این قانون جایگاه مناسبی را کسب نماید.
در اخیر ورکشاپ اشتراک کنندگان سوالات خویش را مطرح نمودند و آقای کروخیل نظر به احکام قانون به تمام سوالات، جوابات مقنع ارایه نمود.
قابل یاد آوریست که اشتراک کنندگان از برگزاری این ورکشاپ رضایت خویش را اظهار نموده و خواستند تا کمیسیون در قسمت تطبیق این قانون نیز تلاش بیشتر انجام دهد.dsc_9560

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY